XXVIII Niedziela Zwykła B 13.10.2024

ks. Jarosław Stefański 20.10.2024, 06:55
  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II – ewangelia starości i cierpienia”.
  2. W dniu dzisiejszym ogólnopolska kwesta do puszek na „Żywy pomnik św. Jana Pawła II” czyli na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. W naszej Parafii kwestują ministranci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas. Bóg zaprać za ofiarność.
  3. W dniu dzisiejszym Biskup Edward Białogłowski obchodzi imieniny. Otaczamy Go naszą modlitwą.
  4. W dzisiejszą niedzielę odbywa się również liczenie wiernych
  • We wtorek – Wsp. św. Teresy od Jezusa
  • W środę – wsp. św. Jadwigi śląskiej. Jest to jednocześnie 46 rocznica wyboru na Papieża naszego rodaka św. Jana Pała II.
  • W czwartek – wsp. św Ignacego Antiocheńskiego BM.
  • W piątek – Św. św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia.
  1. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych: od poniedziałku do piątku o godz. 16.50 Msza św. i Różaniec, w środę pierwsze Różaniec a potem Msza św. w sobotę o godz. 8.00, w niedzielę po sumie.
  2. W piątek na Mszę św. zapraszam młodzież klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  3. Przyszła niedziela, 20 października br., to Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień modlitw za misje i misjonarzy. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.
  4. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki. Proszę, abyśmy wypełniali je czytelnie, zaznaczając wypominki roczne i listopadowe. Wypominki możemy składać w zakrystii lub na tacę.
  5. Dziękuję rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W następną sobotę proszę o sprzątanie kolejne osoby z kolejki.
  6. Dziękuję Jubilatom Janinie i Zbigniewowi Mastej za dar ołtarza.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: jest kolejny numer Niedzieli.