PRZYPOMNIENIE

PAMIĘTAJMY, ŻE W KOŚCIELE OBOWIĄZUJE NAS ZASŁANIANIE UST I NOSA MASECZKĄ ORAZ LIMIT 30% MIEJSC (NIE LICZĄC OSÓB ZASZCZEPIONYCH).

III Niedziela zwykła (23.01.2022 r.)

ks. Bogdan Hahn 22.01.2022, 09:39

1.    Z woli Ojca Świętego Franciszka niedziela dzisiejsza, jest niedzielą Słowa Bożego. Chcemy przypomnieć sobie jak ważne miejsce w życiu chrześcijanina powinno zajmować słuchanie i lektura Pisma św.

2.    W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego;
- we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła;
- w środę wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa;
- w piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

3.    W najbliższą sobotę przypada na naszą parafię coroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę przed Jezusem ukrytym w Eucharystii rozpoczniemy różańcem o godz. 14.00, od 14.30 do 14.45 modlitwa w ciszy, a następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Msza św.

4.    Za tydzień Panowie z Rady Parafialnej przeprowadzą zbiórkę na cel taki, jak w poprzednich latach. Bardzo proszę o życzliwe podejście do sprawy.

5.    Przypominam, że warunkiem przyjęcia Sakramentu Bierzmowania jest bycie osobą „praktykującą”.

6.    Dziękuję ostatniej grupie sprzątającej za porządki w kościele i złożoną ofiarę.  W sobotę proszę następne rodziny z kolejki.

7.    Zachęcam do lektury Niedzieli, w której polecam art. „Jak czytać Pismo św. by przemieniało nasze życie?”.

II Niedziela Zwykła (16.01.2022 r.)

ks. Bogdan Hahn 15.01.2022, 09:48

1.    Od najbliższego wtorku do 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegorocznym obchodom będzie towarzyszyć hasło: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.

2.    W środę Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej diecezji. Będziemy polecać naszą diecezje jego wstawiennictwu.

3.    W piątek wspomnienie św. Agnieszki – Dzień Babci i Dziadka – wyraźmy wdzięczność i troskę naszym seniorom.

4.    Następna niedziela to Dzień Słowa Bożego. Niech obudzi w nas większą potrzebę uważnego słuchania i czytania Pisma św.

5.    Dziękuję ostatniej grupie sprzątającej za porządki w kościele i złożoną ofiarę. W sobotę proszę następne rodziny z kolejki.

6.    Ze względu na drastyczny wzrost cen gazu musiałem nieco obniżyć temperaturę w kościele i na plebanii. Ceny na ten moment dla instytucji są tak wysokie, że dla wielu mogą się okazać powodem bankructwa.

7.    Zachęcam do lektury Niedzieli, w której polecam art. „Co z tą energią?”.

8.    PAMIĘTAJMY O OBOWIĄZUJĄCYCH NAS OGRANICZENIACH DOTYCZĄCUCH UCZESTNICTWA WE MSZY ŚW. W KOŚCIELE.

Niedziela Chrztu Pańskiego (09.01.2022 r.)

ks. Bogdan Hahn 08.01.2022, 08:44
  1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Świętujemy Chrzest Jezusa i wspominamy nasz własny Chrzest. Warto dziś postawić sobie pytanie jakim jestem chrześcijaninem, ojcem, matką, rodzicem chrzestnym.
  2. Od poniedziałku rozpoczynamy w liturgii Okres Zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.
  3. W piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
  4. Dziękuję ostatniej grupie sprzątającej za pracę i złożoną ofiarę. Za tydzień proszę następne rodziny z kolejki.
  5. Zachęcam do lektury Niedzieli, w której polecam art. „Po co chrzcić dzieci?”
  6. SERDECZNIE PROSZĘ BYŚMY DBAJĄC O WŁASNE ZDROWIE I INNYCH DOSTOSOWALI SIĘ DO ZALECEŃ SANITARNYCH.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

ks. Bogdan Hahn 05.01.2022, 19:17

1.    Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego – zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. W naszych modlitwach pamiętamy o misjach i wspieramy je naszymi ofiarami. Tradycyjnie także święcimy kredę i kadzidło. Zachowajmy zwyczaj oznaczania drzwi naszych domów.
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza nas na Orszak Trzech Króli i na Koncert Kolęd i Pastorałek. Rozpoczęcie o godz. 14.00 przy Ośrodku Sportu a następnie przemarsz do GOK-u w Osieku Jasielskim.

2.    Jutro pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godziny 16.15.

3.    W sobotę odwiedzę chorych od godz. 9.00.

4.    W najbliższą niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego i zakończenie Okresu Bożego Narodzenia.

5.    Dziękuję wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na moje zaproszenie i uczestniczyli w Mszach świętych za poszczególne rejony parafii. Dziękuję także za złożone ofiary. Pragnę podzielić się nimi z ministrantami, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność za ich posługę przy ołtarzu.

6.     Został wydany album o kościołach południowej części naszej diecezji z ich historią i pięknymi zdjęciami (jest w nim także historia i zdjęcia z naszej parafii). Gdyby ktoś był zainteresowany zapraszam do zakrystii. Cena albumu to 50 zł.

7.     Od dziś nasza parafialna strona internetowa funkcjonuje w nowej odsłonie. Według danych informatycznych odnotowaliśmy około 290 tys. wejść na stronę, co jest wyraźnym znakiem, że jest bardzo potrzebna. Dziękuję Piotrowi Gumiennemu za pracę przy nowej wersji naszej strony parafialnej i stałe czuwanie nad jej unowocześnianiem.

8.     W ZWIĄZKU Z UTRZYMUJĄCĄ SIĘ NADAL TRUDNĄ SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ BARDZO PROSZĘ O TROSKĘ O BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE I INNYCH.