XIX Niedziela Zwykła (07.08.2022 r.)

ks. Bogdan Hahn 06.08.2022, 07:58

1.    Dziś pierwsza niedziela sierpnia, będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakrament. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele diecezjalne.

2.    W poniedziałek i wtorek Msza św. o godz. 18.00, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 8.00.

3.    W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Dominka;
- we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża;
- w środę – święto św. Wawrzyńca;
- w czwartek wspomnienie św. Klary.

4.    Zachęcam do duchowej łączności z naszymi pielgrzymami zdarzającymi na Jasną Górę. Słuchajmy transmisji w Radiu „Via”.

5.    W ubiegłym tygodniu zbieraliśmy na inwestycje parafialne. Złożono:
- od numeru 1 do Szkoły – 590 zł.;
- od Szkoły do mostu – 810 zł.;
- Krzysiówka, Dół i Górka – 1210 zł.;
- Pole i Podskała – 880 zł.
Dziękuję ofiarodawcom i Panom z Rady Parafialnej.
Na ten moment w kasie inwestycyjnej znajduje się: 31.360 zł., ze składek niedzielnych: 11.850 zł. Wszystkie intencje mszalne wraz ze stypendiami (ofiarami) zostaną przekazane ks. Jarosławowi Stefańskiemu, który do tej pory pełnił funkcję wikariusza w Wiśniowej, a w najbliższą sobotę obejmie urząd administratora parafii.
Serdecznie dziękuję za siedem lat wspólnej pracy duszpasterskiej i gospodarczej, która zaowocowała licznymi dziełami. Mam nadzieję, że nowego duszpasterza przyjmiecie z taką życzliwością jaką odczuwałem przez wszystkie te lata. Jeśli kogoś uraziłem, czy zgorszyłem przepraszam i proszę o wybaczenie.

6.    Dziękuję nowożeńcom za wysprzątanie i ustrojenie kościoła, za tydzień proszę kolejne rodziny.

7.    Zachęcam do lektury Niedzieli a zwłaszcza art. jak pomóc osobom uzależnionym.

XVIII Niedziela Zwykła (31.07.2022 r.)

ks. Bogdan Hahn 30.07.2022, 07:58

1.    Dziś ostatnia niedziela lipca, Panowie z Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na inwestycje parafialne.

2.    Jutro pierwszy dzień sierpnia, miesiąca wielkich świąt maryjnych, narodowych rocznic, pielgrzymek i abstynencji.

3.    W liturgii w tym tygodniu:
- w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya”;
- w sobotę święto Przemienienia Pańskiego (Odpust w Osieku Jasielskim)

4.    W środę spod rzeszowskiej Fary wyruszy 45. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Możemy łączyć się duchowo z pielgrzymami za pośrednictwem Radia „Via”.

5.    W tym tygodniu pierwszy czwartek,  piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do korzystania z sakramentu Pokuty. Spowiedź codziennie przed Mszą św., a w piątek od godz. 17.00. Chorych będę odwiedzał od godz. 9.00. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa pół godziny przed Msza św.

6.    Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.

7.    W tym tygodniu odeszła do wieczności, pochodząca z naszej parafii śp. Marianna Opałka. Składamy wyrazy współczucia bliskim zmarłej.

8.    Dziękuję ostatniej grupie parafian za porządki w kościele i dekorację. Za tydzień kościół ustroją nowożeńcy.

9.    Zachęcam do lektury Niedzieli, w której znajdziemy próbę odpowiedzi na pytanie: „Jak można poznać, że Bóg jest miłością?”.

XVII Niedziela Zwykła (24.07.2022 r.)

ks. Bogdan Hahn 23.07.2022, 19:59

1.    Dzisiejsza niedziela ma podwójny wymiar. Z woli papieża Franciszka obchodzimy ją jako Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Naszą modlitwa obejmujemy wszystkich seniorów.

Dziś rozpoczynamy także XXIII „Tydzień św. Krzysztofa” modlimy się za kierowców i podróżnych i święcimy pojazdy. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek, która zostanie przeznaczona na pojazdy dla misjonarzy.

2.    W tym tygodniu w czwartek i w sobotę Msza św. tylko rano o godz. 8.00.

3.    W liturgii będziemy wspominać:
- w poniedziałek świętego Jakuba Apostoła;
- we wtorek świętych Joachima i Annę – rodziców NMP;
- w piątek wspomnienie świętych: Marty, Marii i Łazarza.

4.    Za tydzień ostatnia niedziela lipca, panowie z Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na inwestycje parafialne.

5.    Dziękuję za uporządkowanie i ustrojenie kościoła. Za tydzień proszę kolejne rodziny.

6.    Zachęcam do czytania Niedzieli w której polecam art. „Zakurzone perły” i „Proszę mnie wysłuchać” – o wartości osób starszych w naszym otoczeniu. Warto przeczytać by właściwie patrzeć na naszych seniorów.