Ważny komunikat

Od dziś nie obowiązują już limit uczestników nabożeństw liturgicznych. Nadal jednak obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa i zachowanie bezpiecznej odległość od innych osób. Proszę, abyśmy zachowali ostrożność i odpowiedzialnie. W niedzielę 31 maja Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

2015-12-20 Admin

Historia parafii

Rektorat pw. Miłosierdzia Bożego w Zawadce Osieckiej powstał na mocy dekretu bpa rzeszowskiego Kazimierza Górnego z dnia 23.08.1998 r. Został on wydzielony z parafii Samoklęski i obejmuje całą miejscowość Zawadka Osiecka.

Pierwszym rektorem mianowany został ks. Władysław Depa. Na terenie Zawadki Osieckiej znajduje się kościół pw. Miłosierdzia Bożego wybudowany przez miejscową społeczność, z wydatną pomocą ks. Władysława Łapki, proboszcza parafii Samoklęski.

Budowa kościoła prowadzona była w latach 1982-1985. Dnia 27.10.1985 r. bp przemyski Ignacy Tokarczuk dokonał uroczystego poświęcenia kościoła filialnego pw. Miłosierdzia Bożego. Duszpasterską troskę nad kościołem w Zawadce sprawowali proboszczowie parafii Samoklęski.

Wraz z powstaniem rektoratu podjęte zostały prace przygotowawcze do budowy plebanii, które rozpoczęto w kwietniu 1999 r. Dnia 24.09.2000 r. bp Kazimierz Górny erygował w Zawadce parafię. Pierwszym proboszczem został dotychczasowy rektor ks. Władysław Depa. Pełnił on funkcję proboszcza do 2005 r. Po nim sprawował ją ks. Andrzej Buchowski, a od sierpnia 2015 r. funkcję tę pełni ks. Bogdan Hahn.

Kościoł w Zawadce Osieckiej
Kościoł w Zawadce dawniej...
Kościoł w Zawadce Osieckiej
... i obecnie