WAŻNY KOMUNIKAT!!!

W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM OD SOBOTY W CAŁEJ POLSCE ZASAD OBOWIĄZUJACYCH W ŻÓŁTEJ STREFIE PROSZĘ O BEZWZGLĘDNE ZAKŁADANIE MASECZEK PODCZAS UDZIAŁU W NABOŻEŃSTWACH W KOŚCIELE. PROSZĘ O ZROZUMIENIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

2020-10-10 Admin

XXVIII Niedziela Zwykła (11.10.2020 r.)

1.    Po raz XX przeżywamy w Polsce Dzień Papieski. To nie tylko okazja do przypomnienia postaci św. Jana Pawła II oraz jego nauczania, ale także wsparcia fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na ten cel uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas zbierają ofiary do puszek.

2.    Zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwach Różańcowych. Różaniec o godz. 17.00 a po nim Msza św.

3.    W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:
- we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego;
- w czwartek św. Teresę od Jezusa;
- w piątek św. Jadwigę Śląską;
- w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.

4.    W środę Dzień Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom i wychowawcom, zwłaszcza pracującym w naszej szkole składamy najlepsze życzenia.

5.    Przyszła niedziela będzie Niedzielą Misyjną, składka na misje.

6.    Jak co roku chcemy wesprzeć płodami roli Jasielski Odział Caritas. Zbiórka odbędzie się w najbliższą środę od godz. 8.30. Bardzo proszę byśmy wystawili do drogi ziemniaki, buraki ćwikłowe, kapustę lub pszenicę. Od godz. 8.30 będziemy zbierać dary poczynając od nr 1 w kierunku Dołu (mieszkańców za rzeką prosimy o przeniesienie darów przez kładkę).

7.    Dziękuję ostatniej grupie za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Za tydzień proszę następne rodziny z kolejki.

8.    Zachęcam do lektury Niedzieli, w której polecam art. „Niezwykły 15 – latek. O chłopcu z Włoch, który wkrótce zostanie ogłoszony błogosławionym.

9. BARDZO PROSZĘ O ZAKRYWANIE UST I NOSA W CZASIE NABOŻEŃSTW W KOŚCIELE.