PROŚBA

ZE WZGLĘDU NA WZRASTAJĄCĄ ILOŚĆ ZACHOROWAŃ ORAZ SEZON PRZEZIĘBIEŃ I GRYPY BARDZO PROSZĘ BYŚMY ZADBALI O BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE I INNYCH UBIERAJĄC MASECZKI.

2021-10-09 Admin

XXVIII Niedziela Zwykła (10.10.2021 r.)

1.    Po raz XXI przeżywamy w Polsce Dzień Papieski. To nie tylko okazja do przypomnienia postaci św. Jana Pawła II oraz jego nauczania, ale także wsparcia fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na ten cel zbieramy ofiary do puszek.

2.    Zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwach Różańcowych. Różaniec o godz. 17.30 a po nim Msza św. Dzieci otrzymuję naklejki do układanki.

3.    W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:
- w środę bł. Honorata Koźmińskiego;
- w piątek św. Teresę od Jezusa;
- w sobotę św. Jadwigę Śląską;

4.    W czwartek Dzień Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom i wychowawcom, zwłaszcza pracującym w naszej szkole składam najlepsze życzenia.

5.    Przyszła niedziela będzie Niedzielą Misyjną (składka na misje).

6.    Nasze Róże Różańcowe obrały sobie w ubiegłą niedzielę patronów. Nie jest to wybór ostateczny, możemy go jeszcze skorygować. Jest natomiast prośba o dołączenie do Róż Różańcowych, ponieważ nie wszystkie Róże są kompletne. Zachęcam zwłaszcza młodzież i panów. To zaledwie 4-5 minut każdego dnia, a w we wspólnocie to różaniec odmówiony w całości. Zapraszam chętnych do zakrystii.

7.    Dziękuję ostatniej grupie za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Za tydzień proszę następne rodziny z kolejki.

8.    Zachęcam do lektury Niedzieli, w której polecam art. „Po ile ta łaska?” – o finansach Kościoła, parafii i księdza.

198934