XXVII Niedziela Zwykła B 06.10.2024

ks. Jarosław Stefański 06.10.2024, 09:30
  1. W dzisiejszą niedzielę po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  • W poniedziałek – Wsp. MB Różańcowej. Na Mszy o godz. 16.50 - wręczenie różańców dzieciom z klasy III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii. Po Różańcu, krótkie spotkanie z rodzicami tych dzieci.
  1. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych: od poniedziałku do piątku o godz. 16.50 Msza św. i Różaniec, w sobotę o godz. 8.00, w niedzielę po sumie.
  2. W środę na godz. ok. 19.00 zapraszam na spotkanie Zelatorów Róż Różańcowych.
  3. W piątek na Mszę św. zapraszam młodzież klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  4. Apel Caritas Rzeszów: W związku z chęcią wielu parafian dotyczącą zbierania darów dla powodzian proponujemy, aby paczki z produktami gromadzić w miejscu wskazanym przez księdza proboszcza i Parafialny Zespół Caritas, a następnie dostarczyć do najbliższej terenowej placówki Caritas lub bezpośrednio do centrali Caritas w Rzeszowie. Potrzebne są trwałe produkty spożywcze (zwłaszcza konserwy), woda mineralna, artykuły higieniczne, środki czystości, szczotki, mopy. Nie zbieramy ubrań!
  5. W przyszłą niedzielę - 13 października br. będziemy obchodzić XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II – ewangelia starości i cierpienia”.
  6. Z racji Dnia Papieskiego ogólnopolska kwesta do puszek na „Żywy pomnik św. Jana Pawła II” czyli na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. W naszej Parafii kwestować będą ministranci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.
  7. Dziękuję nowożeńcom za sprzątanie i złożoną ofiarę. W następną sobotę proszę o sprzątanie kolejne rodziny z kolejki.
  8. W zeszłą niedzielę panowie z Rady Parafialne zbierali ofiary na cele inwestycyjne naszej Parafii. Dziękuję za zaangażowanie i ofiarność.
  9. Dziękuję za Waszą hojność przy zbiórce do puszek na poszkodowanych w powodzi. Pieniądze zostały wpłacone na Caritas Rzeszów.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: jest kolejny numer Niedzieli.