SERDECZNE ŻYCZENIA

W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ WSZYSTKIM, NAUCZYCIELOM, WYCHOWAWCOM I PRACOWNIKOM NASZEJ SZKOŁY SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA. NIECH WASZA ODPOWIEDZIALNA PRACA PRZYNOSI OBFITE OWOCE ORAZ SZACUNEK W NASZEJ SPOŁECZNOŚCI. KS. PROBOSZCZ

2019-10-05 Admin

XXVII Niedziela Zwykła (06.10.2019 r.)

1. Przeżywamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Cieszę się, że tak wiele dzieci i dorosłych uczestniczy w nabożeństwach różańcowych. Różaniec w tygodniu o godz. 17.30 a po nim Msza św. W niedzielę różaniec po sumie.
  2. W poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  3. W przyszłą niedzielę XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Hasło to zachęca nas do konkretnego działania. Będzie nim zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Proszę dzieci ze SKC o przeprowadzenie tej zbiórki.
  4. Mamy już akceptację ks. Biskupa Ordynariusza, i możemy podjąć starania o relikwie św. Jana Pawła II. Już dziś dziękuję dzieciom i rodzicom klasy III za przekazanie kwoty 1300 zł na zakup relikwiarza.
  5. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na obłożenie granitem cokołu krzyża na cmentarzu. Dziękuję za każdą ofiarę i przeprowadzenie zbiórki Panom z Rady Parafialnej. Zebraliśmy:
    - od nr 1 do szkoły – 870 zł.
    - od szkoły do mostu – 1290 zł.
    - Krzysiówka, Dół i Górka – 1450 zł.
    - Pole i Podskała – 1260 zł.
    Dziękuję również Zarządowi Banku Spółdzielczego w Bieczy /o. Dębowiec za przekazanie kwoty 300 zł. oraz Wojciechowi Mroczce za złożoną ofiarę.
  6. Dziękuje paniom Marii i Monice Mastaj za wymalowanie bramy na cmentarzu.
  7. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie naszej świątyni oraz złożoną ofiarę. Kolejka zakończyła się w Polu. Zaczynamy od nr 1.
  8. Zachęcam do lektury artykułu w Niedzieli „Sukces dziecka = nauka + wychowanie. Mamy także inne czasopisma religijne i kalendarze misyjne.