PROŚBA

ZE WZGLĘDU NA WZRASTAJĄCĄ ILOŚĆ ZACHOROWAŃ ORAZ SEZON PRZEZIĘBIEŃ I GRYPY BARDZO PROSZĘ BYŚMY ZADBALI O BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE I INNYCH UBIERAJĄC MASECZKI.

2021-10-02 Admin

XXVII Niedziela Zwykła (03.10.2021 r.)

1.    Dziś pierwsza niedziela października. Po sumie modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych.

2.    Gościmy dziś przedstawicieli Rady Parafialnej z Sowiny, którzy proszą nas o wsparcie budowy nowej świątyni.

3.    Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które w tygodniu będą o godz. 17.30 a w niedzielę po sumie.

4.    W WTOREK WSPOMNIENIE ŚW. FAUSTYNY. Pragniemy tak, jak w ubiegłych latach przeżyć ten dzień bardziej uroczyście. We wtorek różaniec wyjątkowo o godz. 16.30, a po nim (o 17.00) Msza św. pod przewodnictwem ks. Andrzeja Sroki.

5.    W przyszłą niedzielę XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Jest on okazją by wspomnieć postać św. Jana Pawła II oraz wesprzeć Fundację pomagającą kształcić się zdolnej młodzieży.

6.    W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na nasze inwestycje. Dziękuję za każdą ofiarę i przeprowadzenie zbiórki Panom z Rady Parafialnej. Zebraliśmy:
- od nr 1 do szkoły – 730 zł.
- od szkoły do mostu – 900 zł.
- Krzysiówka, Dół i Górka – 1350 zł.
- Pole i Podskała – 970 zł.

7.    Dziękuję Jubilatom za złożone ofiary za które został zakupiony Mszał, ornat na śluby i Msze rocznicowe oraz kwiaty do kapliczki.

8.    Dziękuję także Panu Sołtysowi Tadeuszowi Gumiennemu i Krzysztofowi Brniakowi za przeprowadzenie zbiórki na Jasielski Odział Caritas. Bardzo dziękuję także za przekazane płody roli wszystkim ofiarodawcom.

9.    Bóg zapłać rodzinom, które zadbały o porządek w naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę. Za tydzień proszę następne rodziny z kolejki.

10.Zachęcam do lektury artykułu w Niedzieli pt. „Rodzina jak róża” – o wartości różańca w życiu rodziny.

198926