SERDECZNE ŻYCZENIA

W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ WSZYSTKIM, NAUCZYCIELOM, WYCHOWAWCOM I PRACOWNIKOM NASZEJ SZKOŁY SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA. NIECH WASZA ODPOWIEDZIALNA PRACA PRZYNOSI OBFITE OWOCE ORAZ SZACUNEK W NASZEJ SPOŁECZNOŚCI. KS. PROBOSZCZ

2019-09-28 Admin

XXVI Niedziela Zwykła (29.09.2019 r.)

1. W dniu dzisiejszym przypada święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  2. Od wtorku rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Zachęcam dzieci i młodzież oraz wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele oraz do modlitwy różańcowej w naszych domach. Różaniec w tygodniu o godz. 17.30 a po nim Mszy św., w niedzielę różaniec po sumie. Dzieci po różańcu będą otrzymywać elementy układanki.
  3. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:
    - w poniedziałek – św. Hieronima;
    - we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus;
    - w środę – św. Aniołów Stróżów;
    - w piątek – św. Franciszka z Asyżu.
  4. We wtorek na Mszę św. i różaniec zapraszam dzieci i rodziców kl. III. Dzieci otrzymają poświęcone różańce.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed różańcem, czyli od godz. 17.00. W piątek spowiedź od 16.30. Chorych będę odwiedzał od godziny 16.00.
  6. W sobotę przypada wspomnienie św. Faustyny. Tak jak w ubiegłym roku chcemy ten dzień przeżyć bardziej uroczyście. Od godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Msza św. o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. Władysław Depa – pierwszy proboszcz w Zawadce. Będziemy gościć także ks. Proboszcza z Folusza.
  7. Następna niedziela to pierwsza niedziela października. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Dziś Panowie z Rady Parafialnej zbierają ofiary na obłożenie krzyża na cmentarzu granitem.
  9. Serdecznie dziękuję panom, którzy w poniedziałek pracowali na cmentarzu. Byli to: Tadeusz Gumienny, Mariusz Bobula, Roman Cichowski, Wiesław Górowski, Jan Gumienny, Władysław Opałka, Andrzej Pawlak, Edward Puchalik.
  10. Na pogrzebie ś.p. Janiny Jasionowicz zebrano ofiary na 13 Mszy św.
  11. Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszej świątyni. Dziękuję za pracę i złożoną ofiarę. Wykonaliśmy dekorację z wrzosów, która pozostanie dłuższy czas.
  12. Zachęcam do lektury Niedzieli w której polecam art. „Rano, wieczór, we dnie, w nocy – pytanie o Anioła Stróża”. Są jeszcze kalendarze misyjne w zakrystii.