WAŻNY KOMUNIKAT!!!

W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM OD SOBOTY W CAŁEJ POLSCE ZASAD OBOWIĄZUJACYCH W ŻÓŁTEJ STREFIE PROSZĘ O BEZWZGLĘDNE ZAKŁADANIE MASECZEK PODCZAS UDZIAŁU W NABOŻEŃSTWACH W KOŚCIELE. PROSZĘ O ZROZUMIENIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

2020-09-25 Admin

XXVI Niedziela Zwykła (27.09.2020 r.)

1.    Niedziela dzisiejsza jest Dniem Uchodźcy i Migranta. Księża Biskupi proszę nas o ofiary do puszek na pomoc dla imigrantów. Po Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę.
Dziś także Panowie z Rady Parafialnej zbierają ofiary na nasze inwestycje.

2.    W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Wacława;
- we wtorek święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
- w środę wspomnienie św. Hieronima;
- w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus;
- w piątek wspomnienie Aniołów Stróżów.

3.    W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszam. Dzieci będą otrzymywać elementy układanki. Nabożeństwa różańcowe będą o godz. 17.30, a po nich Msza św. W czwartek zapraszam dzieci z klasy III wraz z Rodzicami na poświęcenie i wręczenie różańców.

4.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi przez cały tydzień. W piątek spowiedź od godz. 16.30. Chorych będę odwiedzał wyjątkowo w sobotę od godz. 9.00.

5.    Następna niedziela będzie pierwszą w październiku, dlatego po sumie zmiana tajemnic różańcowych, a składka zostanie przeznaczona na cele naszej diecezji.

6.    W poniedziałek po następnej niedzieli będziemy przeżywać Uroczystość ku czci św. Faustyny. Msza św. będzie o godz. 17.00.

7.    Bóg zapłać ostatniej grupie za uporządkowanie kościoła i wystrojenie kwiatami. W tym tygodniu zostanie wykonana dekoracja na październik, dlatego proszę kolejną krupę o nie kupowanie kwiatów.

8.    Zachęcam do lektury Niedzieli w której znajdziemy art. o nowych cudach św. O. Pio.