PROŚBA

ZE WZGLĘDU NA WZRASTAJĄCĄ ILOŚĆ ZACHOROWAŃ ORAZ SEZON PRZEZIĘBIEŃ I GRYPY BARDZO PROSZĘ BYŚMY ZADBALI O BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE I INNYCH UBIERAJĄC MASECZKI.

2021-09-24 Admin

XXVI Niedziela Zwykła (26.09.2021 r.

1.    W dniu dzisiejszym odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św.

2.    Panowie z Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na nasze inwestycje.

3.    We wtorek pragniemy włączyć się w międzynarodową akcję „Koronka na ulicach miast świata”. W ramach tej akcji o 15.00 przy kapliczce na placu przed kościołem zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4.    W środę święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała (odpust w Cieklinie, suma o godz. 11.00).

5.    Tak jak ubiegłych latach chcemy wesprzeć płodami roli Jasielski Odział Caritas (kuchnie dla ubogich i hospicjum). W czwartek od godz. 10.00 nasz Pan Sołtys będzie zbierał wystawione do drogi produkty. Bardzo proszę o życzliwe podejście do tej sprawy.

6.    W piątek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe na które serdecznie zapraszam. Nabożeństwa różańcowe będą o godz. 17.30, a po nich Msza św. W niedzielę różaniec po sumie.

7.    W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi przez cały tydzień. W piątek spowiedź od godz. 16.45. Chorych będę odwiedzał od godz. 9.00. W pierwszą sobotę Msza św. wyjątkowo o godz. 9.00, poprzedzona modlitwą różańcową.

8.    Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele naszej diecezji. Na sumę zapraszam uczniów klasy III wraz z rodzicami. Otrzymają poświęcony różaniec.

9.    W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli Rady Parafialnej z Sowiny. Z woli ks. Biskupa Ordynariusza wspieramy budowę nowej świątyni.

10.Bóg zapłać Jubilatom Grażynie i Janowi Gumiennym za ofiarę na potrzeby parafii.

11.Bóg zapłać ostatniej grupie za uporządkowanie kościoła i wystrojenie kwiatami. W tym tygodniu zostanie wykonana dekoracja na październik, dlatego proszę kolejną grupę o nie kupowanie kwiatów.

12.Zachęcam do lektury Niedzieli w której polecam art. „Przepis papieża Franciszka na Europę”.

198927