WAŻNY KOMUNIKAT!!!

W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM OD SOBOTY W CAŁEJ POLSCE ZASAD OBOWIĄZUJACYCH W ŻÓŁTEJ STREFIE PROSZĘ O BEZWZGLĘDNE ZAKŁADANIE MASECZEK PODCZAS UDZIAŁU W NABOŻEŃSTWACH W KOŚCIELE. PROSZĘ O ZROZUMIENIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

2020-10-17 Admin

XXIX Niedziela Zwykła (20.10.2019 r.)

1.    Ponownie dotknęły nas obostrzenia związane z epidemią. Bardzo proszę byśmy podeszli do nich ze zrozumieniem i odpowiedzialnością. W kościele obowiązują nas maseczki ochronne i jednorazowo we Mszy św. Może uczestniczyć 60 osób. Już od dziś dodatkowa Msza św. o godz. 9.30. Wiem, że mamy swoje przyzwyczajenia, ale dla wspólnego dobra warto czasem je zmienić.

2.    Przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na misje.

3.    W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

4.    W przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła. Będziemy modlić się za fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz wszystkich, którzy obecnie się o nią troszczą.

5.    W tym tygodniu zostało oddane do odnowienia ogrodzenie kościelne. Pracę zostaną zasponsorowane przez anonimowego ofiarodawcę.

6.    Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki. Proszę, abyśmy wypełniali je czytelnie, zaznaczając wypominki roczne i listopadowe. Wypominki możemy składać w zakrystii lub na tacę.

7.    Bardzo proszę byśmy sprzątając groby na cmentarzu zabierali śmieci ze sobą i w żadnym wypadku nie wyrzucali ich za ogrodzenie cmentarne.

8.    Bardzo dziękuję panu Sołtysowi – Tadeuszowi Gumiennemu oraz Krzysztofowi Brniakowi za zorganizowanie zbiórki na jasielski odział Caritas, a ofiarodawcom za złożone dary.

9.    Dziękuję paniom, które zadbały o porządek w kościele. Dziękuję za pracę i złożoną ofiarę.  Za tydzień proszę następne rodziny z kolejki.

10.Zachęcam do lektury Niedzieli w której polecam art. „Różaniec siłą rodziny”.