PRZYPOMNIENIE

W NIEDZIELĘ (15 WRZEŚNIA) ZBIÓRKA DO PUSZEK NA NASZE DIECEZJALNE RADIO VIA.

2019-09-06 Admin

XXIII Niedziela Zwykła (08.09.2019 r.)

1. W liturgii przypada dziś święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Po Mszy św. poświęcenie ziarna do siewu.
  2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców i dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.
  3. W tym tygodniu w piątek Msza św. tylko o godz. 8.00, a w sobotę o godz. 9.00.
  4. W czwartek rozpoczną się w Dębowcu Uroczystości Odpustowe. W ramach tego świętowania w piątek od godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży, zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania z naszego rejonu. Bardzo proszę, aby w tym spotkaniu wzięli udział kandydaci do Bierzmowania z naszej parafii. W sobotę w Sanktuarium nabożeństwa w duchowej łączności z wielkim wydarzeniem modlitewnym „POLSKA POD KRZYŻEM”. W niedzielę sumie odpustowej będzie przewodniczył arcybiskup Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa. Misjonarze Saletyni serdecznie zapraszają.
  5. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. będzie o godz. 9.00.
    O 11.00 suma odpustowa w Dobryni.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolickie Radio Via.
  7. Mamy już kosztorys alejki asfaltowej na cmentarzu. Całkowity koszt wyniesie 22 600 zł. Po konsultacji z Radą Parafialną oraz dotacji, który otrzymaliśmy z Urzędu Gminy w kwocie 3000 zł będziemy w najbliższym czasie podejmować prace. Bardzo dziękuję Panu Wójtowi za pomoc finansową oraz Panu Sołtysowi za podjęcie i załatwienie tej sprawy. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
  8. Serdeczne Bóg zapałać Paniom, które zadbały o porządek i wystrój naszej świątyni. Za tydzień proszę następne rodziny z kolejki.
  9. Zachęcam do lektury Niedzieli w której znajdziemy art. „Życie warte jest rozmowy” – próba wyjaśnienia dlaczego tak wiele osób ocenie popełnia samobójstwa.