PRZYPOMNIENIE

W NIEDZIELĘ (15 WRZEŚNIA) ZBIÓRKA DO PUSZEK NA NASZE DIECEZJALNE RADIO VIA.

2019-08-30 Admin

XXII Niedziela Zwykła (01.09.2019 r.)

1. 80 lat temu nasza Ojczyzna przeżyła dramat wybuchu II wojny światowej. Wspominając to bolesne wydarzenie modlimy się o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie. O godz. 14.00 z polecenia ks. Biskupa Ordynariusza, w całej diecezji zabiją wszystkie dzwony.
    Dziś pierwsza niedziela miesiąca, będziemy uczestniczyć w Adoracji Najświętszego Sakramentu, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  2. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 Dyrekcję naszej Szkoły, nauczyli, rodziców a przede wszystkim uczniów.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi codziennie przed Mszą św.. Dodatkowa spowiedź będzie w piątek od godz. 17.00. Chorych będę odwiedzał od 16.15.
  4. W pierwszą sobotę Msza św. wyjątkowo o godz. 9.00, poprzedzona modlitwą różańcową.
  5. Z tego względu, że 8 września wypada w tym roku w niedzielę, święto Narodzenia NMP wypada z liturgii, ale obrzęd poświęcenia ziarna będzie po jednej i drugiej Mszy św.
  6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na nasze inwestycje na cmentarzu:
    - od nr 1 do szkoły – 860 zł.
    - od szkoły do mostu – 1380 zł.
    - Krzysiówka, Dół i Górka – 1600 zł.
    - Pole i Podskała – 1300 zł. Bóg zapałać za każdą nawet najmniejszą ofiarę, zwłaszcza jeśli była złożona ze szczerego serca. Nie chcę podejmować sam decyzji co do dalszych prac, dlatego zapraszam w czwartek po Mszy św. panów z Rady Parafialnej na krótkie spotkanie.
  7. Bóg zapłać Jubilatom: Danucie i Marianowi Przybycielom oraz Zofii i Stanisławowi Przybycielom za ofiarę złożoną na tablicę pamiątkową na krzyżu.
  8. Dziękuję paniom, które zadbały o porządek i wystrój naszej świątyni. Za tydzień proszę następne rodziny z kolejki.
  9. Zachęcam do lektury Niedzieli, w której znajdziemy artykuł: „Jak przebaczyć ‘niewybaczalne’?”