XVIII Niedziela Zwykła (31.07.2022 r.)

ks. Bogdan Hahn
ks. Bogdan Hahn 30.07.2022, 07:58

1.    Dziś ostatnia niedziela lipca, Panowie z Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na inwestycje parafialne.

2.    Jutro pierwszy dzień sierpnia, miesiąca wielkich świąt maryjnych, narodowych rocznic, pielgrzymek i abstynencji.

3.    W liturgii w tym tygodniu:
- w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya”;
- w sobotę święto Przemienienia Pańskiego (Odpust w Osieku Jasielskim)

4.    W środę spod rzeszowskiej Fary wyruszy 45. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Możemy łączyć się duchowo z pielgrzymami za pośrednictwem Radia „Via”.

5.    W tym tygodniu pierwszy czwartek,  piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do korzystania z sakramentu Pokuty. Spowiedź codziennie przed Mszą św., a w piątek od godz. 17.00. Chorych będę odwiedzał od godz. 9.00. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa pół godziny przed Msza św.

6.    Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.

7.    W tym tygodniu odeszła do wieczności, pochodząca z naszej parafii śp. Marianna Opałka. Składamy wyrazy współczucia bliskim zmarłej.

8.    Dziękuję ostatniej grupie parafian za porządki w kościele i dekorację. Za tydzień kościół ustroją nowożeńcy.

9.    Zachęcam do lektury Niedzieli, w której znajdziemy próbę odpowiedzi na pytanie: „Jak można poznać, że Bóg jest miłością?”.