XVII Niedziela Zwykła (24.07.2022 r.)

ks. Bogdan Hahn
ks. Bogdan Hahn 23.07.2022, 19:59

1.    Dzisiejsza niedziela ma podwójny wymiar. Z woli papieża Franciszka obchodzimy ją jako Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Naszą modlitwa obejmujemy wszystkich seniorów.

Dziś rozpoczynamy także XXIII „Tydzień św. Krzysztofa” modlimy się za kierowców i podróżnych i święcimy pojazdy. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek, która zostanie przeznaczona na pojazdy dla misjonarzy.

2.    W tym tygodniu w czwartek i w sobotę Msza św. tylko rano o godz. 8.00.

3.    W liturgii będziemy wspominać:
- w poniedziałek świętego Jakuba Apostoła;
- we wtorek świętych Joachima i Annę – rodziców NMP;
- w piątek wspomnienie świętych: Marty, Marii i Łazarza.

4.    Za tydzień ostatnia niedziela lipca, panowie z Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na inwestycje parafialne.

5.    Dziękuję za uporządkowanie i ustrojenie kościoła. Za tydzień proszę kolejne rodziny.

6.    Zachęcam do czytania Niedzieli w której polecam art. „Zakurzone perły” i „Proszę mnie wysłuchać” – o wartości osób starszych w naszym otoczeniu. Warto przeczytać by właściwie patrzeć na naszych seniorów.