W sobotę, 25 lipca br. o godz. 18.00 w katedrze rzeszowskiej podczas uroczystej Eucharystii Biskup Koadiutor Diecezji Rzeszowskiej Krzysztof Chudzio oficjalnie rozpocznie swoją posługę duszpasterską w naszej diecezji.
W tym tygodniu wspominamy:
Środa : Św. św. Marii Magdaleny.
Czwartek: Św. św. Brygidy – Patronki Europy.
Piątek : Wsp. św. Kingi.
Sobota: Św. św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców.
W dniach 19 – 26 lipca br. będziemy obchodzić 27. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.
W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary są przeznaczone na akcję MIWA – czyli wsparcie działalności misyjnej kościoła, gdzie misjonarze potrzebują odpowiednich pojazdów, żeby dotrzeć w trudnych warunkach do swoich placówek.
Trwają zapisy na 49. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę,która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia pod hasłem „Zapraszamy Cię, Maryjo”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej zapisy.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.
W przyszłą ostatnią niedzielę miesiąca, Panowe z Rady Parafialnej, będę zbierać ofiary na nasze cele inwestycyjne. Bóg zapłać za zaangażowanie i ofiarność.
Dziękuję za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na przyszłą sobotę proszę o sprzątanie kolejne rodziny z kolejki.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej: jest kolejny numer Niedzieli