PRZYPOMNIENIE

W najbliższą niedzielę zbiórka na inwestycje parafialne.

2019-08-10 Admin

XIX Niedziela Zwykła (11.08.2019 r.)

1. Naszą modlitwą i sercem towarzyszymy pielgrzymom, którzy we wtorek dotrą na Jasną Górę.
  2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
    - w środę – św. Maksymiliana;
    - w sobotę – św. Jacka.
  3. We wtorek ze względu na Nabożeństwo Fatimskie w Osobnicy Msza św. o godz. 17.00.
  4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. o 8.00 i 11.00. Tradycyjnie w tym dniu święcimy zioła i kwiaty oraz dziękujemy Bogu za urodzaje i zbiory. Wyrazem naszej wdzięczności będzie poświęcenie plonu na sumie.
  5. Do końca wakacji pozostały jeszcze trzy tygodnie, ale bardzo proszę, aby uczniowie, którzy potrzebują katechizm i zeszyt ćwiczeń na nowy rok katechetyczny ZAPISYWALI SIĘ W ZAKRYSTII LUB NAPISALI DO MNIE NA FACEBOOKU. W klasie I i II obowiązuje tylko zeszyt ćwiczeń, natomiast w pozostałych klasach zeszyt ćwiczeń i katechizm. Katechizm można odkupić od starszych uczniów, zeszyty ćwiczeń, które są uzupełniane w ciągu roku, trzeba kupić nowe. Dzieci z przedszkola i zerówki będą mieć zakupione zeszyty ćwiczeń na początku września. ZAPISY DO PRZYSZŁEJ NIEDZIELI WŁĄCZNIE. Bardzo proszę rodziców o zainteresowanie się tą sprawą.
  6. Dziękuję Paniom Monice Mastaj i Henryce Gumiennej za odnowienie ławek w kościele. Przy tej okazji bardzo proszę byśmy o te ławki dbali. Dziękuje także Edwardowi i Krzysztofowi Puchalikom za wykoszenie trawy przy wejściu na cmentarz.
  7. Bóg zapłać sobotnim nowożeńcom za wysprzątanie i ustrojenie kościoła. Za tydzień proszę pierwsze rodziny z Podskały.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej:
    w Niedzieli polecam art. „Czy należy się bać wątpliwości w wierze?”