VI Niedziela Wielkanocna A (14.05.2023)

ks. Jarosław Stefański
ks. Jarosław Stefański 14.05.2023, 10:00
 1. Wczoraj odbyła się pielgrzymka dzieci Pierwszokomunijnych do Częstochowy, Łagiewnik i Zoo w Lasku Wolskim. Bardzo dziękuję dzieciom i ich rodzinom za udział. Myślę, że to było bardzo głębokie przeżycie duchowe a także okazja do wzajemnego poznania się i integracji.
 2. Planowana jest Parafialna pielgrzymka do Częstochowy (z noclegiem) we wrześniu, celem zawierzenia Maryji naszej wspólnoty Parafialnej.
 3. Dzisiaj na Sumie Dzieci a klasy IV będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Otaczamy ich, rodziców i rodziców chrzestnych gorącą modlitwą.
 4. Zapraszam i zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w soboty po Mszy św. o godz: 8.00, w niedziele i uroczystości po Sumie.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe w czasie których modlimy się o urodzaje i szczęśliwe zbiory oraz o zachowanie od wszelkich kataklizmów. Jeżeli pogoda pozwoli to w poniedziałek udamy się do kapliczki na Krzysiówce, we wtorek do kapliczki za rzeką, a w środę będziemy modlić się przy kapliczce na placu kościelnym.
 6. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, KM, Patrona Polski.
 7. W piątek pół godziny przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 8. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przez dziewięć dni będziemy rozpoczynali Mszę św. hymnem „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” i modlitwą do Ducha Świętego.
 9. W piątek w naszej Szkole, będziemy przeżywać Dzień Patrona Szkoły. Rozpocznie się on Mszą św. o godz: 8.00. Serdecznie zapraszam, także rodziców do wspólnej modlitwy.
 10. Następna niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 11. Na stoliku z gazetami są bezpłatne numery Małego promyczka i Promyczka dobra. Kto by był zainteresowany prenumeratą dla swojego dziecka, proszę dać znać do zakrystii.
 12. Jest organizowana Pielgrzymka do Mediugoria, szczegóły na plakacie w gablocie.
 13. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła i obejścia. Za tydzień tę posługę podejmie następna grupa parafian z kolejki.
 14. Jest nowy numer Tygodnika Niedziela.
 15. Turnusy wakacyjne LSO i KSM.
 16. INTENCJE MSZALNE