Ważny komunikat

Od dziś nie obowiązują już limit uczestników nabożeństw liturgicznych. Nadal jednak obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa i zachowanie bezpiecznej odległość od innych osób. Proszę, abyśmy zachowali ostrożność i odpowiedzialnie. W niedzielę 31 maja Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

2020-05-16 Admin

VI Niedziela Wielkanocna (17.05.2020 r.)

1.    Od dziś może nas być w kościele nieco więcej (35 osób). Pamiętajmy jednak o zachowaniu odpowiedniej odległości i maseczkach ochronnych.

2.    Dziś ostatni dzień Nowenny do św. Jana Pawła II, a jutro 100. rocznica jego urodzin. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za naszego Rodaka i prosić o jego wstawiennictwo.

3.    W czwartek, piątek i sobotę przypadają tzw. Dni Krzyżowe w czasie których modlimy się o urodzaje i szczęśliwe zbiory oraz o zachowanie od wszelkich kataklizmów. Ponieważ nie możemy organizować procesji, dlatego będziemy modlić się w kościele.

4.    W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Codziennie przez dziewięć dni będziemy rozpoczynali Mszę św. hymnem „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” i modlitwą do Ducha Świętego.

5.    Pamiętajmy, że w piątek pół godziny przed Mszą św. jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.    Następna niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.    Planowaliśmy w tym roku malowanie dachu kościoła. Zdaje sobie jednak sprawę, że sytuacja jest trudna. Nie będzie zbiórki w ostatnią niedzielę, aby nikogo nie narażać. Jeśli ktoś ma takie życzenie można złożyć ofiarę na  tacę w podpisanej kopercie, w zakrystii lub w kancelarii. Można również wpłacić na konto parafialne. Wpłaty te zostaną wpisane do zeszytów zbiórek. Jeżeli większość parafian złoży taką ofiarę to będzie dla mnie znak, że mamy podejmować prace, jeśli nie powstrzymamy się z nimi do przyszłego roku. Ofiary można składać do końca maja.

8.    Dzięki ofierze jaką złożyli Katarzyna Pieknik i Mateusz Bobula zaplanowaliśmy pewne prace, aby upiększyć naszą kapliczkę przy kościele. Taka była wola ofiarodawców i bardzo im za to dziękuję.

9.    Dziękuję rodzinie nowożeńców za posprzątanie i ustrojenie kościoła. Za tydzień proszę ostatnią grupę z Dołu.

10.Składamy wyrazy współczucia rodzinie ś. p. Bolesława Baciaka, którego pogrzeb odbył się w piątek.

11.W Niedzieli znajdziemy wiele ciekawych art. związanych z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II.