GRATULACJE!

Najlepsi ministranci w kwietniu: Stanisław Mastaj, Jakub Kmiecik, Szymon Mastaj i Igor Mastej. Gratuluję chłopcom i życzę dalszej wytrwałości i gorliwości. ks. Proboszcz

2021-05-01 Admin

V Niedziela Wielkanocna (02.05.2021 r.)

1.     Wczoraj nasi Księża Biskupi zawierzyli diecezję rzeszowską opiece św. Józefa, dziś czynimy to w naszych parafiach.

2.     Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo Majowe w kościele w niedzielę po sumie a w tygodniu po wieczornej Mszy św. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej w naszych domach i przy kapliczkach.
Z racji pierwszej niedzieli miesiąca uczestniczymy w Adoracji Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych indywidualnie, składka na nasze Seminarium Duchowne.

3.     Nasza wspólnota parafialna przeżywa dziś dzień I Komunii św. Na Mszy św. popołudniowej jedenaścioro dzieci przyjmie pierwszy raz Jezusa w sposób sakramentalny. Gratuluję dzieciom, rodzicom i dziękuję za pomoc w przygotowaniu uroczystości i dary ołtarza: tuby zewnętrzne i chodniki w prezbiterium. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła, skoszenie trawy i posprzątanie parkingu.

4.     Jutro Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. o 8.00 i 11.00. Msza św. o godz. 15.00 rozpocznie się śpiewem Litanii i jest zarezerwowana dla dzieci z klasy III i ich rodzin.

5.     We wtorek wspomnienie św. Floriana – Patrona Strażaków. Będziemy polecać w modlitwie naszych druhów strażaków.

6.     W czwartek święto Apostołów Filipa i Jakuba.

7.     W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcam do korzystania z sakramentu Pokuty. W piątek od godz. 16.00 będę odwiedzał chorych, od 17.00 spowiedź dla chętnych.

8.     W sobotę Uroczystość św. Stanisława – Patrona Polski.

9.     Bardzo dziękuję za zrozumienie mojej prośby i ofiary złożone na czekające nas inwestycje. Zebraliśmy:
- od nr 1 do Szkoły – 920 zł.
- od Szkoły do mostu – 1430 zł.
- Krzysiówka, Dół i Górka – 1600 zł.
- Poskała i Pole -  1130 zł. Bóg zapłać.

10. Za tydzień sprzątanie kościoła podejmą nowożeńcy.

11. W Niedzieli polecam piękny art. o św. Józefie „Święty, nie tylko dla mężczyzn”.

191344