Ważny komunikat

Od dziś nie obowiązują już limit uczestników nabożeństw liturgicznych. Nadal jednak obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa i zachowanie bezpiecznej odległość od innych osób. Proszę, abyśmy zachowali ostrożność i odpowiedzialnie. W niedzielę 31 maja Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

2020-05-23 Admin

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (24.05.2020 r.)

1.    Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.    Od piątku poprzez Nowennę przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3.    W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:
- we wtorek św. Filipa Nereusza;
- w piątek św. Urszule Ledóchowską.

4.    W poniedziałek Msza św. wyjątkowo o godz. 15.00.

5.    We wtorek Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie i okazaniu wdzięczności wobec naszych Mam.

6.    W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Przystrójmy tradycjnie domy zielonymi gałązkami.

7.    Dziękuję za składane ofiary na nasze inwestycje.

8.    Nasza kapliczka zmieniał nieco wizerunek. Raz jeszcze dziękuję ofiarodawcom Kasi i Mateuszowi oraz tym którzy przy niej pracowali. Dziękuję p. Mariuszowi Hara oraz Edwardowi Gumiennemu za ułożenie kostki.

9.    Dziękuję panom Mirosławowi Kmiecikowi, Władysławowi Opałce, Arturowi Gumiennemu i Markowi Ziębie (tatusiom dzieci z klasy III) za podjęcie się wyczyszczenia piaskowca na schodach i pod dzwonnicą.

10.Bóg zapłać rodzinom, które zadbały o porządek w naszej świątyni i jej wystrój. Za tydzień proszę pierwszą kolejkę z Podskały.

11.Zachęcam do lektury "Niedzieli", w której polecam szczególnie wspomnienia papieża Seniora Benedykta XVI o św. Janie Pawle II.