Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata Rok C (20.11.2022 r.)

ks. Jarosław Stefański
ks. Jarosław Stefański 20.11.2022, 09:00
 1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Święto patronalne KSM i Akcji Katolickiej. Na sumie wręczenie modlitewników dla młodzieży z klasy VII, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 2. Zgodnie z ogłoszeniem z ubiegłej niedzieli zbieramy dziś ofiary do puszek na w ramach XIII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowym Dniem Ubogich.
 3. Jutro wspomnienie Ofiarowania NMP.
 4. We wtorek wspomnienie św. Cecylii – patronki organistów i chórów kościelnych. Składamy z tej okazji najlepsze życzenia i podziękowania naszemu Panu Organiście, Kamili i Paulinie oraz Kubie, którzy uświetniają liturgię swoim śpiewem.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Będziemy go przeżywać pod hasłem: „Z narodzeniem Jezusa było tak…”.
 6. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka na ogrzewanie kościoła. Ogrzewanie zostało uruchomione w poniedziałek, aby kościół zbytnio się nie wyziębił. Wszystko działa poprawnie. Proszę byśmy pamiętali o zamykaniu drzwi.
 7. Zostały wywiezione śmieci z kontenera na cmentarzu. Proszę, szczególnie teraz, gdy robimy porządki po uroczystości Wszystkich Świętych, aby w miarę możliwości zabierać śmieci ze sobą, szczególnie to co zajmuje dużo miejsca.
 8. Od przyszłej niedzieli będą czytane nowe wypominki roczne, na przemian przed Msza św. o godz. 8.00 i 11.00.
 9. Dziękuję rodzinom, które uporządkowały nasz kościół, za pracę i złożoną ofiarę. Za tydzień proszę następne rodziny z kolejki.
 10. Zachęcam do lektury nowego numeru
 11. INTENCJE MSZALNE.