2020-02-01 Admin

Święto Ofiarowania Pańskiego (02.02.2020 r.)

1.    W dniu dzisiejszym przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to dzień Życia Konsekrowanego, a jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Możemy wesprzeć naszymi ofiarami klasztory klauzurowe w naszej diecezji (Siostry Karmelitanki w Rzeszowie i Siostry Wizytki w Jaśle). Dziś także tradycyjnie święcimy gromnice. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2.    W liturgii w tym ty dniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Błażeja (poświęcenia jabłek);
- w środę wspomnienie św. Agata (poświęcenie chleba i soli).

3.    Codziennie w naszej diecezji odbywa się w wyznaczonej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Jutro ten dzień przypada w naszej parafii. Program adoracji będzie następujący: o godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.30 modlitwa uwielbienia, o godz. 16.00 – modlitwa w ciszy, od godz. 16.30 do 17.00 – modlitwa różańcowa i zakończenie adoracji Mszą św.

Serdecznie zachęcam do udziału wszystkich parafian. Zaglądnijmy na modlitwę chociażby na chwilę. Możemy się wymieniać tak, aby jak najliczniejsza grupa parafian wzięła udział w tej ważnej modlitwie.

4.    W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. W piątek spowiedź od godz. 16.00. W piątek odwiedzę także chorych od godz. 15.30.

5.    W czwartek Msza św. wyjątkowo o godz. 15.00.

6.    W imieniu własnym i Pana Kościelnego serdecznie dziękuję za złożone ofiary. Dziękuję Panom z Rady Parafialnej za pełnioną posługę przez cały rok.

7.    Bóg zapłać ostatniej grupie sprzątającej za porządki w kościele i złożoną ofiarę.  W sobotę proszę następne rodziny z kolejki.

8.    Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli polecam art. „Komu można odmówić Komunii św.?”.