2020-01-11 Admin

Niedziela Chrztu Pańskiego (12.01.2020 r.)

1.    Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Świętujemy Chrzest Jezusa a równocześnie przypominamy sobie, że my także jesteśmy ochrzczeni i pytamy o naszą wiarę.

2.    Dziś w naszej szkole o godz. 16.30 Jasełka zatytułowane „Niech zamieszka w naszych sercach”. Oby nasz liczny udział w nich był dowodem, że doceniamy pracę naszych dzieci i nauczycieli.

3.    Od jutra rozpoczynają się ferie zimowe. Poświęcajmy w miarę możliwości więcej uwagi swoim dzieciom, aby nie spędziły tego czasu przy komputerze, czy ze smartfonem w ręce.

4.    W tym tygodniu w poniedziałek i czwartek Msza św. tylko rano o godz. 8.00.

5.    W sobotę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

6.    Zakończyłem wizytę duszpasterską. Pozwala ona bliżej poznać radości i problemy parafian. Jednego i drugiego nie brakuje, ale mam nadzieję, że modlitwa i błogosławieństwo kapłańskie, które towarzyszy tej wizycie pomoże je z Bożą pomocą rozwiązywać. Dziękuję za różne sugestie dotyczące życia parafialnego. Bóg zapłać za miłe przyjęcie i gościnę oraz złożone intencje mszalne i ofiary z racji kolędy.

7.    Dziękuję ostatniej grupie sprzątającej za porządki w kościele i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę proszę kolejne rodziny.

8.    Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli polecam art. „Dlaczego chrzcimy dzieci a nie dorosłych?”.