Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Zawadce Osieckiej

GRATULACJE!


Najlepsi ministranci w kwietniu: Stanisław Mastaj, Jakub Kmiecik, Szymon Mastaj i Igor Mastej. Gratuluję chłopcom i życzę dalszej wytrwałości i gorliwości. ks. Proboszcz

2021-04-10 Admin

Niedziela Bożego Miłosierdzia (11.04.2021 r.)

1.    W ostatni dzień Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Dla naszej wspólnoty parafialnej to dzień Odpustu. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i popołudniu o 15.00. Msza św. popołudniowa zostanie poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego.  PAMIĘTAJMY, ŻE NADAL OBOWIĄZUJE NAS LIMIT OSÓB W KOŚCIELE (22 OSOBY). Osoby wchodzące zabierają kartkę z przedsionka, pozostałe niestety powinny zostać na zewnątrz. Obowiązuje nas także zachowanie dystansu i maseczka. 
Dzień dzisiejszy jest świętem patronalnym „Caritas”. Dziękujemy wszystkim, którzy się angażują w niesienie pomocy najbiedniejszym.

2.    Od dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do Miłosierdzia”. Przez kolejne dni tego tygodnie, poprzez modlitwę i uczynki miłosierdzia, pragniemy czynić nasze serce bardziej wrażliwym na potrzeby innych.  

3.    W poniedziałek o 19.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania (kl. VIII). Młodzież przyjmie sakrament Bierzmowania w najbliższy piątek.

4.    W przyszłą niedzielę rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny. W tym roku myślą przewodnią będą słowa Jezusa: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Niedziela biblijna to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.

5.    Bardzo dziękuję pewnej rodzinie za ofiarę złożoną na potrzeby parafii.

6.    Dziękuję także paniom, które posprzątały kościół. Dziękuje za pracę i złożoną ofiarę. W sobotę proszę kolejne rodziny.

7.    W Niedzieli polecam art. „Koło ratunkowe nie tylko dla wierzących”, poświęcony Bożemu Miłosierdziu.

Niedziele i święta:
8:00, 11:00
Dni powszednie:
18:00 (8.00)
Dzisiaj:
12
Wszystkie wizyty:
191342