GRATULACJE!

Najlepsi ministranci w kwietniu: Stanisław Mastaj, Jakub Kmiecik, Szymon Mastaj i Igor Mastej. Gratuluję chłopcom i życzę dalszej wytrwałości i gorliwości. ks. Proboszcz

2021-04-24 Admin

IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza (25.04.2021 r.)

1.    Dziś IV Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. Niech ta ważna intencja towarzyszy naszym modlitwom w tym tygodniu.

2.    W poniedziałek o 16.30 próba przed I Komunia św.

3.    W środę ze względu na obowiązki dekanalne Msza św. tylko rano o godz. 8.00.

4.    W czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny.

5.    W sobotę rozpoczniemy maj – miesiąc poświęcony Maryi, uświęcony tradycją śpiewania Litanii Loretańskiej. Podtrzymajmy ten zwyczaj również przy kapliczkach i w naszych domach. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy św. wieczornej. W niedzielę po sumie. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca, przed Mszą św. wieczorną modlitwa różańcowa.

6.    Za tydzień pierwsza niedziela maja, zmiana tajemnic różańcowych indywidualnie, składka na nasze Seminarium.

7.    W przyszła niedzielę Dzień Flagi, nie wstydźmy się wywiesić nasze barwy narodowe.

8.    Dziś Panowie z Rady Parafialnej zbierają ofiary na nasze inwestycje. Wiem, że jesteśmy obciążeni różnymi wydatkami, ale postarajmy się także wesprzeć nasze dzieła parafialne.

9.    Dziękuję ostatniej grupie sprzątającej za pracę i złożoną ofiarę. Za tydzień kościół przygotują rodzice dzieci klasy III.

10.Zachęcam do lektury Niedzieli, w której polecam art. „Prawda o szczepionkach”.

191344