Ważny komunikat

Od dziś nie obowiązują już limit uczestników nabożeństw liturgicznych. Nadal jednak obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa i zachowanie bezpiecznej odległość od innych osób. Proszę, abyśmy zachowali ostrożność i odpowiedzialnie. W niedzielę 31 maja Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

2020-05-01 Admin

IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza (03.05.2020 r.)

1.    Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo Majowe w kościele w niedzielę po sumie a w tygodniu po wieczornej Mszy św. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej w naszych domach.

2.    Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

3.    Przypominam, że dziś na Mszę św. o godz. 11.00 wchodzą do kościoła tylko dzieci z kl. IV razem z rodzicami. Przypomnijmy tą informację zwłaszcza osobom starszym, które nie mają dostępu do strony internetowej. Uszanujmy przepis dotyczący ilości osób w kościele oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa.

4.    W poniedziałek wspomnienie św. Floriana – Patrona Strażaków. Zapraszam panów z Ochotniczej Straży Pożarnej na Msze św.

5.    W środę święto Apostołów Filipa i Jakuba.

6.    W piątek Uroczystość św. Stanisława – Patrona Polski (nie obowiązuje post).

7.    Dziękuję pani Monice Krzewskiej z Krakowa (dawnej parafiance z Zawadki Osieckiej) za ofiarę złożoną na naszą parafię za pośrednictwem konta parafialnego.

8.    Dziękuję ostatniej grupie za posprzątanie kościoła, dziękuję za pracę i złożoną ofiarę. Następne sprzątanie za dwa tygodnie.

9.    W Niedzieli polecam art. „Modlitwa naszych przodków tarczą w czasie zarazy”.