GRATULACJE!

Najlepsi ministranci w kwietniu: Stanisław Mastaj, Jakub Kmiecik, Szymon Mastaj i Igor Mastej. Gratuluję chłopcom i życzę dalszej wytrwałości i gorliwości. ks. Proboszcz

2021-04-17 Admin

III Niedziela Wielkanocna (18.04.2021 r.)

1.    Rozpoczynamy dziś XIII Tydzień Biblijny. W tym roku myślą przewodnią są słowa Jezusa: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Niedziela biblijna to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.

PAMIĘTAJMY, ŻE NADAL OBOWIĄZUJE NAS LIMIT OSÓB W KOŚCIELE (22 OSOBY). Osoby wchodzące zabierają kartkę z przedsionka, pozostałe niestety powinny zostać na zewnątrz. Obowiązuje nas także zachowanie dystansu i maseczka.

2.    W poniedziałek o 16.30 próba przed I Komunią św.

3.    W środę i piątek dodatkowe Msze św. o godz. 17.00.

4.    W piątek Uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika – Patrona Polski.

5.    W przyszłą niedzielę zbiórka na nasze inwestycje. Na malowanie dachu w kościele mamy odłożone fundusze, ale między czasie wyniknęła konieczność malowania dachu na plebanii. Planuje też wymienię okien na piętrze (okna mają już ponad dwadzieścia lat). W związku z tym ośmielam się prosić o większą mobilizację, abyśmy mogli zrealizować zaplanowane prace.

6.    Wczoraj odbył się pogrzeb ś.p. Stanisława Mastaja. Składamy wyrazy współczucia rodzinie a zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu.

7.    Dziękuję paniom, które posprzątały kościół. Dziękuje za pracę i złożoną ofiarę. W sobotę kolejka rozpoczyna się od numeru 1. Proszę nie kupować kwiatów.

8.    W Niedzieli polecam art. „Sąd Boży – przeraża czy daje nadzieję?”

191340