PRZYPOMNIENIE

PAMIĘTAJMY O OBOWIĄZUJACYCH NAS OBOSTRZENIACH I STRAJMY SIĘ JE PRZESTRZEGAĆ W DUCHU ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SIEBIE I INNYCH.

2021-01-02 Admin

II Niedziela po Bożym Narodzeniu (03.01.2021)

1.    Dziś pierwsza niedziela stycznia, po Mszy św. uczestniczymy w Adoracji Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych indywidualnie, a składka dzisiejsza jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

2.    Ze względu na epidemię nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej. Pragnę natomiast objąć Was swoją modlitwą, aby wyprosić Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców naszej parafii. Porządek Mszy świętych będzie następujący:
- w poniedziałek – w intencji mieszkańców od numeru 1 do Szkoły;
- we wtorek – w intencji mieszkańców od Szkoły do mostu;
- w czwartek – w intencji mieszkańców Krzysiówki, Dołu i Górki;
- w piątek – w intencji mieszkańców Podskały i Pola.
Kto będzie miał życzenie zapraszam do kościoła, ale bardzo proszę pamiętajmy o obowiązujących nas ograniczeniach. Zostając w domu łączmy się duchowo. Osoby, które przyjdą do świątyni mogą zabrać ze sobą wodę, która zostanie poświęcona i którą będzie można później pokropić swoje domostwo.

3.    W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – zwana popularnie świętem Trzech Króli. W naszych modlitwach będziemy pamiętać o misjach i wspierać je naszymi ofiarami. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 15.00. Tradycyjnie także poświęcimy kredę i kadzidło. Zachowajmy zwyczaj oznaczania drzwi naszych domów.

4.    W najbliższą niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego i zakończenie Okresu Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

5.    Bardzo dziękuję ostatniej grupie sprzątającej za pracę i złożoną ofiarę. W sobotę (09.01) proszę następne rodziny z kolejki.