2020-01-03 Admin

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

1.     Dziś pierwsza niedziela stycznia, uczestniczymy w Adoracji Najświętszego Sakramentu, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, a składka dzisiejsza jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

2.     Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – zwana popularnie świętem Trzech Króli. W naszych modlitwach będziemy pamiętać o misjach i wspierać je naszymi ofiarami. Tradycyjnie także poświęcimy kredę i kadzidło. Zachowajmy zwyczaj oznaczania drzwi naszych domów.

3.     Ze względu na wizytę duszpasterską w czwartek i piątek Msza św. o godz. 7.30, a w sobotę o 8.00.

4.     W najbliższą niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego i zakończenie Okresu Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

5.     Również za tydzień w naszej szkole o godz. 16.30 Jasełka. Serdecznie zachęcam, abyśmy licznie wzięli w nich udział doceniając w ten sposób pracę naszych dzieci i nauczycieli.

6.     Zakończył się rok 2019. W minionym roku udało się nam zakupić: wyświetlacz do pieśni, katafalk chłodnie, wykonać alejkę na cmentarzu i obłożyć krzyż granitem. Koszt wszystkich tych inwestycji to 44.140 zł. W tym roku 18 marca czeka nas Wizytacja Biskupia, będziemy gościć Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątrobę. Będzie to także rok 35-lecia poświęcenia kościoła i 20-lecia istnienia parafii. Z inwestycji planuję w tym roku malowanie dachu na kościele i ewentualnie odnowienie elewacji na plebanii.

7.     W tym tygodniu ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej:
Dziś od godz. 14.30 – Spolonki;
Czwartek  – od godz. 14.30 - od pana Jana Opałki do końca;
Piątek  – od godz. 14.30 - Podskała – od pana Władysława Masteja do pani Czesławy Gumiennej;
Sobota – od godz. 9.00 - od  pana Jerzego Mastaja, krzyżówka i dalej w stronę Podskały.

8.     Bardzo dziękuję ostatniej grupie sprzątającej za pracę i złożoną ofiarę. Za tydzień proszę następne rodziny z kolejki.

9.     Do Niedzieli dołączony jest modlitewnik w każdym czasie.