GRATULACJE!

Najlepsi ministranci w kwietniu: Stanisław Mastaj, Jakub Kmiecik, Szymon Mastaj i Igor Mastej. Gratuluję chłopcom i życzę dalszej wytrwałości i gorliwości. ks. Proboszcz

2021-05-01 Admin

Zawierzenie św. Józefowi

W dniu 1 maja księża biskupi dokonają aktu zawierzenia diecezji rzeszowskiej św. Józefowi. Odbędzie się to równocześnie w dwóch miejscach – w kościele św. Józefa w Rzeszowie i w kościele św. Józefa w Skołyszynie. Zawierzenie ma związek z obchodzonym w kościele rokiem św. Józefa.

św. Józefie - módl się za nami!

Akt poświęcenia się
świętemu Józefowi

Święty Józefie, mój najmilszy Ojcze, po Jezusie i Maryi najdroższy mojemu sercu, Tobie się powierzam i oddaję, jak powierzyli się Twej opiece Boży Syn i Jego Przeczysta Matka. Przyjmij mnie za swoje dziecko, bo ja na całe życie obieram Cię za Ojca, Opiekuna, Obrońcę i Przewodnika mej duszy. O mój najlepszy Ojcze, święty Józefie, prowadź mnie prostą drogą do Jezusa i Maryi. Naucz mnie kochać wszystkich czystą miłością i być gotowym do poświęceń dla bliźnich. Naucz walczyć z pokusami ciała, świata i szatana i znosić w cichości każdy krzyż, jaki mnie spotka. Naucz pokory i posłuszeństwa woli Bożej. O najdroższy święty Józefie, bądź Piastunem mej duszy, odkupionej Krwią Chrystusa. Czuwaj nade mną, jak strzegłeś Dzieciątka Jezus, a ja Ci przyrzekam wierność, miłość i całkowite posłuszeństwo, bo ufam, że za Twym wstawiennictwem będę zbawiony. Nie patrz na moją nędzę, ale dla miłości Jezusa i Maryi przyjmij mnie pod swą Ojcowską opiekę. Amen.

191345