PRZYPOMNIENIE

W NIEDZIELĘ (15 WRZEŚNIA) ZBIÓRKA DO PUSZEK NA NASZE DIECEZJALNE RADIO VIA.

2019-09-06 Admin

POLSKA POD KRZYŻEM

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.

Polska pod Krzyżem

W ramach inicjatywy modlitewno-duszpasterskiej „Polska pod Krzyżem” w naszej diecezji zapraszamy 14 września (sobota) do udziału w przygotowanych nabożeństwach w następujących miejscach:

Kobylanka – uroczystość odpustowa, godz. 11.

Rzeszów, kościół Podwyższenia Krzyża (ul. Krakowska) – rozpoczęcie o godz. 15.

Kąty, Góra Grzywacka - rozpoczęcie o godz. 14.

Liwocz – rozpoczęcie o godz. 14.

Dobrzechów – rozpoczęcie o godz. 18.