Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Zawadce Osieckiej

SERDECZNE ŻYCZENIA


W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ WSZYSTKIM, NAUCZYCIELOM, WYCHOWAWCOM I PRACOWNIKOM NASZEJ SZKOŁY SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA. NIECH WASZA ODPOWIEDZIALNA PRACA PRZYNOSI OBFITE OWOCE ORAZ SZACUNEK W NASZEJ SPOŁECZNOŚCI. KS. PROBOSZCZ

2019-09-25 Admin

Październik - miesiąc modlitwy różańcowej

Jeśli kiedykolwiek stwierdziłeś, że różaniec jest trudną modlitwą, którą nie sposób regularnie odmawiać, przeczytaj nasze 6 najbardziej zaskakujących faktów, które zdarzą się w twoim życiu jeśli zaczniesz odmawiać go częściej.

Różaniec
  1. Stajesz się mniej samolubny

Wiesz jak to jest, kiedy kochasz kogoś lub coś z całego serca i jesteś związany z tymi osobami lub rzeczami, ale czasem ta miłość po prostu jest trudna. Tak właśnie czuję się, kiedy odmawiam różaniec. Kocham to i kocham ten dar jakim zostaliśmy obdarzeni. Prawdziwie wierzę w jego siłę. Wymaga on jednak ode mnie poświęcenia, oddania czasu i energii, które ofiarowuję na modlitwie. Odmawianie różańca ukierunkowuje nas na Chrystusa, który wyprowadza nas z samych siebie i naszego grzechu i uczy nas dyscypliny, która pomaga wystrzegać się nam skoncentrowania na samych sobie, czyli samolubności.

  1. Stajesz się bardziej zdyscyplinowany

Im więcej modlisz się na różańcu, tym bardziej chcesz go odmawiać. Jednak trzeba do tego trochę dyscypliny i samozaparcia.  Dyscyplina oddziałuje na każdy aspekt twojego życia. Jest jak ćwiczenie. Nie możesz stać się maratończykiem podczas pierwszego biegu. Ale możesz stopniowo ćwiczyć i z każdym kolejnym razem być lepszy. Nawet w tych dniach (czy okresach), kiedy nie czujesz emocjonalnego czy duchowego pocieszenia, nie chce ci się modlić, trzymanie się różańca to  dobry sposób, aby pozostać wiernym, wypełniać obowiązek względem Boga i naszej Pani.

  1. Nasza Pani ujawnia, kim jest

Doświadczenia związane z różańcem mogą być różne. Pewnie wielu z was ma takie, które nie sprzyjają ciepłemu myśleniu o tej formie modlitwy. Często było tak, że byliśmy uczeni różańca na siłę, na pamięć, jakby to było najistotniejsze. Efekt jest taki, że traktujemy go bardzo mechanicznie, przesuwamy w palcach paciorek za paciorkiem, powtarzamy modlitwę za modlitwą.

Naprawdę ufam, że wraz z częstym odmawianiem różańca ujawnia się coś, czego nie osiągnęlibyśmy w inny sposób. Podczas regularnej medytacji każdej z tajemnic, nasza Pani, Matka Boża wraz z Chrystusem, ofiarowują ci jakiś konkretny dar. Być może jest to wgląd w sferę twojego życia, z którą akurat się zmagasz. Być może jest to zwrócenie uwagi na szczególny moment w życiu Chrystusa, który naprawdę może Ci pomóc. Może jest to doświadczenie, które utożsamia przeżywane przez ciebie wydarzenia z tymi, w których brał udział Jezus. Zawsze jest coś nowego do zbadania i zawsze coś dobrego do ujawnienia się.

  1. Masz więcej odwagi

Kiedy poprzez modlitwę różańcową powierzasz swoją ufność, życie, a nawet swoje serce w ręce Maryi, zaczynasz rozumieć jak zdecydowanie praktyczna, prosta i pełna chęci pomocy Ona jest. Matka Boża chce zabrać nas do Chrystusa i kocha nas tak bardzo, z czułością prawdziwej matki, że jest dla niej wielką radością, kiedy powierzamy jej swoje problemy.

Zaczynasz odczuwać większą odwagę wtedy, kiedy powierzasz Maryi swoje troski i problemy i wiesz, że Ona z chęcią się nimi zajmie. Możesz być bardzo odważny, kiedy wiesz, że Maryja jest po Twojej stronie. Święty Maksymilian Kolbe powiedział: "Widzę Maryję wszędzie. Nigdzie nie widzę problemów".

  1. Twój dzień przebiega spokojnie

Kiedy odmawiasz różaniec, to wiesz, że Ona zajmuje się problemami, które pojawiają się w czasie twojego dnia. Wiesz, że jest po twojej stronie i będzie walczyć ze złem, które chce się dotknąć.  Odmawianie różańca nie wymazuje cierpienia z twojego życia, ale daje ci bardzo mocną broń, żeby z nim walczyć.

  1. Lepiej rozpoznajesz pokusy, które ci zagrażają

Z doświadczenia wiem, że regularne odmawianie różańca sprawia, że w moim życiu pokusy pojawiają się rzadziej. Inaczej mówiąc, jeśli na przykład chcę zwlekać z jakąś pracą lub plotkować o znajomych, to nie robię tego automatycznie. Rozpoznaję, że te sytuacje zaczynają się wraz z dialogiem, jaki prowadzę w swojej głowie. Mam więcej świadomości istnienia samej pokusy przed grzechem i zwyczajnie więcej czasu dla samej siebie, aby rozważyć czy chcę to aktualnie zrobić czy nie.

Źródło tekstu: https://deon.pl/wiara/duchowosc/6-zaskakujacych-rzeczy-ktore-moga-sie-wydarzyc-kiedy-czesto-odmawiasz-rozaniec,453956

Niedziele i święta:
8:00, 11:00
Dni powszednie:
18:00
Dzisiaj:
11
Wszystkie wizyty:
161244