PRZYPOMNIENIE

W najbliższą niedzielę zbiórka na inwestycje parafialne.

2019-07-13 Admin

"Oto Matka Twoja"

O Maryjo, przyjm w ofierze, co Ci dzieci niosą szczerze. Serca swoje, myśli swoje i łez żalu czyste zdroje. Wszystkie smutki i tęsknoty, nie z przymusu, lecz z ochoty. Chociaż Panią nazywamy, lecz jak Matkę Cię kochamy, Jako Pani cześć oddając, jako Matkę Cię wzywając. Pani świata, rządź sługami, Matko, zlituj się nad nami!

Módl się za nami ...

W niedzielę 14. lipca wróciły do naszej świątyni obrazy Matki Bożej Częstochowskiej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obydwa zostały na nowo oprawione i poświęcone. Niech będą dla nas okazją do ożywienia naszej pobożności maryjnej. Pamiętajmy w każdą środę o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o pierwszych sobotach miesiąca, modlitwie różańcowej w październiku i nabożeństwach majowych. Niech każde święto i uroczystość maryjna licznie gromadzi nas w naszej świątyni. Uczmy miłości do Maryi młode pokolenie, ponieważ "nigdy nie słyszano, aby opuściła tego, kto się do niej ucieka" (św. Bernard).

ks. Proboszcz