Ważny komunikat

Od dziś nie obowiązują już limit uczestników nabożeństw liturgicznych. Nadal jednak obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa i zachowanie bezpiecznej odległość od innych osób. Proszę, abyśmy zachowali ostrożność i odpowiedzialnie. W niedzielę 31 maja Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

2020-05-16 Admin

Inwestycje parafialne

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Drodzy Parafianie. Każdego roku podejmowaliśmy różne inwestycje czego owocem jest: nowy witraż w prezbiterium, ogrzewanie kościoła, prace na plebanii, malowanie wnętrza kościoła z licznymi przeróbkami, kaplica przedpogrzebowa, alejka asfaltowa na cmentarzu i obłożenie krzyża kamieniem. Wszystkie te prace to efekt naszego wspólnego starania i Waszej hojności. W obecnym roku planowaliśmy malowanie dachu kościoła. Zdaje sobie jednak sprawę, że część z Was znalazła się w trudnej sytuacji ze względu na trwającą epidemię, dlatego od marca nie były organizowane zbiórki na inwestycje. W tym miesiącu również nie planuje takiej zbiórki, aby nikogo z Was nie narażać i aby nikt nie czuł się przymuszony do składania ofiary. Moja propozycja jest zatem następująca.

Kościół parafialny w Zawadce Osieckiej

Jeżeli ktoś ma życzenie może złożyć ofiarę na tacę w kopercie wpisując swoje nazwisko, adres i rejon. Ofiary te będzie można składać w niedzielę i w zwykłe dni tygodnia w zakrystii, czy w kancelarii. Jest także możliwość wpłaty na konto parafialne. Złożone przez Was ofiary wpisze do zeszytów zbiórek. W ten sposób będę mógł się przekonać jaka część parafii jest za tym, abyśmy zrealizowali zaplanowane prace. Umówmy się, że ofiary będzie można składać do końca maja, a w pierwszą niedzielę czerwca podam Wam informację zwrotną dotyczącą tego tematu.

Bardzo proszę, aby nikt nie czuł się przymuszony. Nazwisko i adres jest mi potrzebne tylko po to, aby przyporządkować wpłatę w zeszycie zbiórek. Nie jest to w żadnym wypadku zamiar kontroli wpłacających, ponieważ wiem, że niektórym z Was jest ciężko. To tylko moja propozycja, z którą wychodzą ze względu na zadawane przez część parafian pytania co z naszymi inwestycjami.

Polecam Was opiece Matce Bożej i św. Jana Pawła II, którego 100. rocznicę urodzin obchodzimy.

ks. Proboszcz